جانمایی احداث باغ موزه دفاع مقدس در کمیسییون ایثار، امنیت شورای شهر سبزوار به تصویب رسید.

به گزارش بصیرسبزوار  طرح ایجاد باغ موزه دفاع مقدس دستور کار سومین جلسه کمیسیون، ایثار، امنیت شورای شهر بود که با حضور اعضاء کمیسیون، معاون مدیر کل و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیر واحد فرهنگی ناحیه بسیج سبزوار، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مدیر اداره فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با این طرح موافقت شد.

علی ارغیانی رئیس کمیسیون ایثار شورای شهر در این جلسه با بیان اینکه ایجاد باغ موزه دفاع مقدس یکی از آرزوهای اعضاء شورا سوم بود که در این راستا مقدمات این طرح و مصوبه احداث به اجام رسید اظهارداشت: اینطرح  در این دوره تصویب به انجام خواهد رسید.

علی ارغیانی با اشاره به مکان های پیشنهادی جهت احداث باغ موزه دفاع مقدس تصریح کرد:  با بررسی های بعمل آمده و مشورت با کارشناسان، ورودی پارک شهدای گمنام جهت احداث این مکان تعیین شد.

 

وی بابیان اینکه به دلایل مختلف تاکنون احداث باغ موزه عملیاتی نشده است بر آغاز عملیات اجرایی تاکید و ابراز امیدواری کرد تا هفته دفاع مقدس سال آینده فاز نخست این طرح به بهره برداری برسد.

ارغیانی در ادامه از سفر حضرت ایت الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس به سبزوار خبر داد و گفت: پنج شنبه هفتم دیماه در جایگاه نمازجمعه مراسم روز بصیرت برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه بزرگداشت حماسه ۹ دی متعلق به ملت بصیر و سلحشور ایران اسلامی است از مردم انقلابی سبزوار برای حضور پرشور در مراسم گرامیداشت این حماسه بزرگ دعوت کرد.

 

در ادامه برگزاری مراسم های گرامیداشت حماسه ۹ دی، چهلمین روز شهید مدافع حرم مهدی موحدنیا و جشنواره عمار مطرح و برگزاری باشکوه تاکید شد.