رئیس اداره اوقاف سبزوار از ثبت 17وقف از ابتدای سال جاری تا کنون در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام حسین نیساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون ۱۷ مورد وقف جدید در سبزوار ثبت شده است اظهارداشت: ارزش موقوفات ثبت شده از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۰میلیارد و ۸۴۰میلیون ریال است.

 

 

وی با بیان اینکه جدید ترین وقف صورت گرفته به ارزش ۹۵۰میلیون ریال با هدف کمک به فقرا و تعزیه داری امام حسین (ع) بوده است تاکید کرد:وقف ۶ساعت آب چاه سه و نیم هکتار زمین و ۳۰درخت پسته جمع موقوفات است که برای این مهم اختصاص پیدا کرده است.

 

نیساری با اشاره به اینکه توسعه وقف در امور مختلف سبب باز شدن بسیاری از گره ها اقتصادی می شود ادامه داد: وقف به عنوان چشمه جاری سبب میشود تا از یک منبع مالی برکات فراوانی به کل جامعه برسد.

 

رئیس اداره اوقاف سبزوار در ادامه با اشاره به وجود ۱۱هزار رقبه وقف در سبزوار و اینکه بسیاری از موقوفات در سبزوار مربوط به تعزیه داری سید الشهدا (ع) است ادامه داد: این امر نشان از ارادات مردم سبزوار همانند دیگر شیعیان به امام حسین داشته و همچنین نیز بینی علمای شیعه در زنده ماندن حماسه حسینی با توجه به برپایی مجالس گوناگون در زمان خفقان قبل از انقلاب است.

 

وی به لزوم ترویج وقف در  حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: در حال حاضر موقوفات فرواوانی در زمینه تعزیه داری اباعبدالله(ع) وجود داشته و می طلبد که برای توسعه وقف در زمینه های دیگر مانند وقف علمی،وقف برای ازدواج و دیگر موضوعات تلاش کرد.

 

نیساری در ادامه به اجرای طرح های وقف مشارکتی اشاره کرد و افزود: سرمایه های فرواوانی در شهرستان نوجود دارد که صاحبان آنها به دلیل اندک بودن توانایی ثبت موقوفه ای مستقل را نداشته و دراین طرح با جمع آوری مبالغ اندک موقوفه ای ثبت و خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/