رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: در سال جاری بیش از 7میلیارد و 790میلیون ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش بصیرسبزوار،عقیل مختاری ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۷میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال تسهیلات به واحدها تولید و طرح های خود اشتغالی پرداخت شده است اظهارداشت: تسهیلات اعطایی در راستای رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۱۰۷ طرح اقتصادی از این وام ها بهره مند شده اند ادامه داد: بخش های مختلف صنعت، معدن، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله طرح هایی بودند کههر کدام با توجه به ظرفیت اشتغالزایی و کارآفرینی نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کردند.

 

مختاری در ادامه به موضوع حاشیه نشینی در سبزوار اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبه که از قبل در این کارگروه به تصویب رسیده است ۲۰درصد از اعتبارات مشاغل خانگی شهرستان به مناطق حاشیه شهر اختصاص پیدا کرده است.

 

وی همچنین با بیان اینکه در مجموع ۲۲ میلیارد و۷۳۶ میلیون ریال اعتبار مشاغل خانگی به سبزوار  اختصاص یافته تصریح کرد: در سال جاری ۳۳۰ طرح می توانند از این اعتبارات استفاده کنند.

 

معاون برنامه ریزی فرمانداری در این جلسه گفت: تعهد امسال این شهرستان هفت هزارو ۳۰۰ اشتغال است که در هشت ماه گذشته با ایجاد بیش از چهار هزار شغل، ۶۰ درصد آن محقق شده است.

حسن پارسی پور افزود: سهم اشتغال شهرستان در بخش کشاورزی ۲۰ درصد، صنعت، معدن و تجارت ۲۶ و خدمات ۵۲ درصد است.

انتهای پیام/