نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای جامعه به هیچ وجه برای افزیش بی ضابطه حقوق نمایندگان نیست.

حسین مقصودی در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه بحث افزایش حقوق نمایندگان در مجلس مطرح نشده است اظهارداشت: فضای موجود در کشور و مشکلات اقتصادی به هیچ وجه مناسب برای مطرح شدن این موضوع نبوده و تنها سبب بد بینی مردم به مسئولان و نمایندگان مجلس خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه در صورت اینکه چنین طرحی نیز به مجلس ارائه شود حتما مورد مخالفت بنده و دیگر نمایندگان قرار خواهد گرفت تاکید کرد: در شرایطی که بحث حذف یارانه و افزایش قیمت ها به طبع افرایش حامل های انرژی است این موضوع نمی تواند به صلاح کشور باشد.

 

 

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تاکنون کمیسیون تلفیق بودجه تشکیل نشده است عنوان کرد: تا این کمیسیون تشیکل نشود و نمایندگان کمیسیون های مختلف در آن حضور پیدا نکند چطور می شود طرحی از آن خارج شده باشد.

 

وی همچنین با تشریح اینکه بالغ بر ۵۰درصد نمایندگان حقوق دریافتی خود را از مبدا خدمتی خود دریافت می کنند تصریح کرد: براساس قانون نمایندگان حق انتخاب دارند تا بتوانند محل دریافت حقوق خود را از مبدا خدمت و یا پس از نمایندگی از مجلس انتخاب کنند .

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از نمایندگان که قبل از نمایندگی حقوق بالاتری از محل خدمت داشته اند همچنان از همان محل حقوق دریافت می کنند.

 

مقصودی با بیان اینکه حقوق نمایندگان همانند دیگر اقشار باتوجه به مصوبه دولت تا کنون سالانه ۱۴درصد افزایش پیدا کرده است ادامه داد: هیچ افزایش حقوقی خارج از عرف و ظوابط را اجازه نخواهیم داد.

 

انتهای پیام/