رئیس حفاظت محیط زیست سبزوار از دستگیری متخلف حوزه شکار و صید با همکاری نیروی انتظامی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار، حمید رضا صادقی با اعلام خبر دستگیری شکارچی غیرمجاز در سبزواراظهارداشت:این شکارچی غیر مجاز مدتی قبل در اقدام به شکار موفق شده بود با لاشه ای از دست مامورین یگان حفاظت سبزوار فرار کند که پس از همکاری این یگان با ماموران پلیس امنیت و اطلاعات نیروی انتظامی این فرد دستگیر شد.

 

وی با بیان اینکه  شناسایی محل اختفای متهم پس از تحقیقات به وسیله پلیس اگاهی آغاز شد ادامه داد:  پس از حدود دو هفته متخلف دستگیر و طی بازجویی های فنی توسط پلیس به شکار غیر مجاز یک راس آهو و فروش گوشت اعتراف کرد.

صادقی همچنین در خصوص جرم مرتکب شده توسط این شکارچی و نحوه محکومیت وی تصریح کرد: مطابق با مصوبه شماره ۳۸۰ شورای عالی محیط زیست متخلف به پرداخت ۱۰۰میلیون ریال جهت جبران خسارت وارده به محیط زیست محکوم شده که این مبلغ به حساب خزانه واریز شود.

 

رئیس حفاظت محیط زیست سبزوار با اشاره به اینکه شیراحمد دومین زیستگاه آهو در کشور و‌یکی از مناطق حفاظت شده سازمان محیط زیست میباشد، گفت: طی سرشماری سالیانه محیط زیست در پناهگاه حیات وحش شیراحمد شاهد افزایش تعداد آهوان این منطقه بوده‌ایم.

 

صادقی همچنین به مشکلاتی نظیر خشکسالی ،فقر پوشش گیاهی در منطقه و‌ عدم وجود منابع آبی دائمی اشاره کرد و افزود: افزایش تدابیر حفاظتی، گشت های مستمر یگان حفاطت در مناطق، فعال کردن  پاسگاه های محیط‌بانی و همکاری سیستم قضایی رشد چشمگیر درتنوع جانوری دراین منطقه ایجاد کرده است.

 

انتهای پیام/