امام جمعه سبزوار گفت: نمایندگان در تصویب بودجه دقت کنند که فشار بر قشر محروم جامعه بشتر نشود.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره به فصل تصویب لایحه بودجه در مجلس و بررسی ها پیرامون آن اظهارداشت: نمایندگان توجه کنند که کسری  ها و تامین اعتبار کشور تنها با گران کردن حامل های انرژی صورت نگیرد که این خود فشار را بر دوش قشر ضعیف بیشتر می کند چرا که در این صورت در قیامت باید پاسخگوی این قشرباشید.

 

وی با اشاره به اینکه راه حل مشکلات اقتصادی در کشور توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است تاکید کرد: بودجه باید به گونه ای باشد که توجه صادرات و افزایش تولید در صدر آن بوده و ابزاری برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد.

 

مقیسه در ادامه به افزایش عوارض خروج از کشور اشاره کردو افزود: برای برخی از اقشار این ارقام قابل توجه نیست ولی این عوارض نباید در خصوص سفرهای زیارتی و معنوی و همچنن در مورد حرکت عظیم زوار حسینی اعمال شده و مخل این حرکت باشد.

 

امام جمعه سبزوار در ادامه با بیان اینکه مجلس در تصویب بودجه دقت کامل را به خرج دهد ادمه داد: متاسفانه هزینه های جاری در دولت افزایش پیدا کرده و این در حالی است که خدمات افزایش پیدا نمی کند.

 

وی همچنین با اشاره به یاوه گویی های ترامپ در مورد پایتخت قرار دادن قدس برای رژیم جعلی اسرائیل عنوان کرد: این کار ترامپ باعث شد تا بار دیگر امت اسلام حول محور قدس متحد شده و فلسطین باردیگر به عنوان مسئله اول مسلمانان مور تاکید قرار گیرد.

 

انتهای پیام/