استاندار خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری استان 10.1است و معادل 300هزار نفر بیکار در استان خراسان رضوی است.

به گزارش بصیرسبزوار،علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی تولیدو اشتغال سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰هزار نفر در استان خراسان رضوی بیکار هستند اظهارداشت: بر اساس اعلام مرکز امار نرخ بیکاری استان از ۱۴٫۲به ۱۰و یک دهم کاهش پیدا کرده است.

 

وی با بیان اینکه برای سال جاری هدف گذاری در بخش اشتغال استان ایجاد ۱۶٫هزار شغل است تاکید کرد: توجه به حوزه های مختلف برای اشتغال باعث شده تا در حوزه صنعت ۱۰۵۰۰میلیارد تومان در حوزه گردشگری ۵۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی هزار میلیارد تومان و در حوزه تکنولوزی و اطلاعات ۳۲۰میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شود.

 

رشیدیان در ادامه با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنندگان و صنعت کاران یکی از مهم ترین راههای ایجاد شغل و رشد اقتصادی است تصریح کرد: تسهیلات ارزان قیمت مشخص به مبلغ ۲۴۰میلیارد ریال کمک های فنی و اعتباری تسهیلات یارانه ای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش برای بخش تولید در نظر گرفته شده است.

 

 

استاندار خراسان رضوی با مهم برشمردن توسعه در مناطق روستایی به عنوان مناطق مولد تاکید کرد:  در سال جاری  ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار درراستای توسعه متوارن به مناطق محروم و روستایی اختصاص یافته است.

 

وی ادامه داد:  این تهسلات توسط بنیاد مستضعفان، بانک سینا و معاونت روستایی ریاست جمهوری با کارمزد ۶ درصد به طرح های عمرانی و تولیدی روستاها پرداخت می شود.

انتهای پیام/