امام جمعه سبزوار گفت: سود های بالای بانکی و سنگ اندازی بانک ها یکی از موانع بزرگ سد راه تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شهرستان سبزوار با بیان اینکه سودهای بالای بانکی و برخی از سنگ اندازی ها مانع از تحقق اقتصاد مقاومتی می شود اظهارداشت: استاندار باید در جلسات که در استان با مسئولین ارشد بانک ها دارد انها را فعالیت در این حوزه ترغیب کرده و گزارش کار انها را مطالبه کند.

 

وی با بیان اینکه بانک ها به دلیل سود پایین حوزه صنعت در هنگام ارائه تسهیلات رغبتی به کار با این حوزه ندارند ادامه داد: اعتباراتی که در ستاد تسهیل کشور برا ی صنعت سبزوار اختصاص یافته هنوز به دست آنها نرسیده است.

 

مقیسه در ادامه با اشاره به اینکه یکی تاز مسائل مهم اقصاد مقاومتی مبارزه بافساد اقتصادی است ادامه داد: خوشبختانه همکاری شهرداری شورای شهر و قوه قضائیه سبب شد تا پرونده زمین خواری ۷۰۰میلیاردی به نفع بیت المال مختومه شود.

 

فرماندار سبزوار در این جلسه با بیان اینکه نزخ بیکاری در شهرستان سبزوار برابر با ۱۰ و نه دهم است ادامه داد: تعدا ۱۰هزار و ۶۰۷نفر بر اساس آمار سال ۹۵ در زمره جویندگان کار در سبزوار قرار گرفته اند.

 

احمد برادران با بیان اینکه برای اولین با سند توسعه روستایی در سبزوار تدوین شده است تصریح کرد: بر اساس برش ها و دلایل موجود این سند برای سه روستا تهیه شده که اقامی کلی و مهم برای توسعه بخش روستایی است.

 

وی با اشاره به اینکه انجام سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان یک وظیفه حاکمیتی بر عهده تمام مسئولین است ادامه داد: همه دستگاهها باید با تمام توان برای ایجاد اشتغال و رونق تولید وارد میدان شوند.

 

انتهای پیام/