کارشناس مسائل اقتصادی گفت: عدم توجه دولت به تولید و رها کردن بازار سبب واردات کالاهای غیر ضرور شده است.

عبدالمجید شیخی با بیان اینکه متاسفانه سیاست های غلط دولت در حوزه بازار و عدم توجه به تولید داخلی سبب واردات کالاهای غیر ضروری مانند دوغ می شود اظهارداشت: ولنگاری دولت در حوزه وارادات ورها کردن بازار سبب ضربه به واردات و تواید کنندگان داخلی شده است.

 

وی با اشاره به واردات دوغ از کشور مانند امارات که خود فاقد هرگونه تولید و صرفا به واسطه دلالی وارد معاملات شده است تصریح کرد: با وارد کردن دوغ از امارت و واسطه قرار دادن این کشور تنها سهمی در تامین بودجه این کشور برای ادامه جنگ با مردم مظلوم یمن داریم.

 

شیخی درادامه با اشاره به اینکه متاسفانه نظام توزیع در دولت مریض است و ثبت سفارش ها به صورت واقعی انجام نمی شود تاکید کرد: متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر گمرک ها وجود ندارد و نتیجه آن واردات اقلامی نظیر دوغ، سنگ پا و چوب کبریت از کشورهای مختلف می شود.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی همچنین با بیان اینکه مشوق های اقتصادی صادرات نیز در مسیر درست اعطا نمی شود ادامه داد: متاسفانه این مشوق ها تنها به افراد که صرفا در صادرات نقش دلال دارند تعلق گرفته و تولدکنندگانی که اقدام به صادرکردن کالاهای خود می کنند از این مشوق ها بی نصیب مانده اند.

 

وی با بیان اینکه دولت متاسفانه هیچ بهره وری اقتصادی از ارزهای صادرات ندارد تصریح کرد: دولت باید بتواند ارزش افزوده ای را که از کالاهای تولید داخل به صورت صادرات دریافت می کند را به شکل عادلانه به تولیدکنندگان تا پایین ترین سطح برساند.

 

انتهای پیام/