6واحد مسکن مددجویی ویژه معلولین بهزیستی با اعتبار 2میلیاد و 800میلیون ريال در سبزوار تحویل متقاضیان شد.

به گزارش بصیرسبزوار، رئیس اداره بهزیستی سبزوار ظهر امروز در مراسم تحویل این واحد های مسکونی با بیان اینکه ۶واحد مسکونی با هزینه ای بالغ بر۲میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال به بهره برداری رسیده است اظهارداشت: اعتبارساخت این واحد ها از طریق کمک های بلاعوض بهزیستی تسهیلات بنیاد مسکن و همچنین کمک های خیرین در حوزه ساخت مسکن تامین شده است.

 

مرضیه کسرائی در این مراسم با بیان اینکه زمین این واحد ها توسط امام جمعه فقید شهرستان و برای ساخت مسکن مددجویی به این اداره واگذار شده است تصریح کرد: این واحد ها با زیربنای ۸۳متر مربع ساخته شده و پس از یک سال تحویل مددجویان بهزیستی می شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۴ واحد مسکن برای خانواده های معلولین دارای ۲معلول و بیشتر در حال ساخت است ادامه داد: اولوسیت سازمان بهزیستی در خصوص تامین مسکن و اعطای وام بلاعوض ۳۰۰میلیون ریالی برای خانواده هایی با دو معلول است.

 

کسرائی همچنین در این مراسم با اشاره به اینکه ۱۴۰معلول ضایع نخاعی در سبزوار شناسایی شده است تاکید کرد: در راستای کمک به این بخش از افراد جامعه مرکز توانبخشی معلولان ضایع نخائی و همچنین مرکز نکهداری معلولان پسر بالای ۱۴ سال در سبزوار به بهره برداری رسید.

 

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار با اشاره به اینکه فراهم کردن شرایط برای ایجاد ارتباط آسان با اجتماع یکی از اولویت های سازمان قرارگرفته است ادامه داد: براساس توافق نامه ها با شهرداری ۳۰درصد از معابر شهری سبزوار برای استفاده معلولیم مناسب سازی شده است.