مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت:در سال جاری یک هزار و 600میلیارد ریال به مقاوم سازی منازل روستایی تخصیص یافته است.

به گزارش بصیرسبزوار، سیدرضا موسوی نیا در مراسم تحویل مسکن مددجویی در سبزوار با بیان اینکه مقاوم سازی منازل روستایی با هدف جلوگیری از آسیب ها و خطرات احتمالی از جمله اقدامات این بنیاداست اظهارداش: برای سال جاری یک هزار ۶۰۰میلیارد ریال اعتبار به این حوزه اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به بازسازی ۱۳۵ هزار واحد روستایی در استان خراسان رضوی تاکید کرد: این تعداد واحد مسکونی طی دو مرحله و با استفاده از اعتبارات بنیاد مسکن نوسازی و مقاوم سازی شده است.

 

موسوی نیا در ادامه با بیان اینکه نوسازی و بازسازی منازل مسکونی روستایی همچنیان به عنوان یک اولویت دردستور کمار بنیاد قرار دارد تاکید کرد: تا پایان سال جاری ۱۵هزار و ۷۰۰واحد دیگر از منازل مسکونی روستایی مورد بازسازی قرار خواهد گرفت.

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به اینکه در برخی از روستاها واحدهای مسکونی وجود دارد که صاحبان آنها موفق به اتمام کار نشده اند عنوان کرد: برای تکمیل این واحد ها نیز تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد چهار درصد در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه تا کنون ۱۱هزار واحد مسکونی روستایی اقدامات اولیه دریافت تسهیلات را انجام داده و به بانک ها عامل معرفی شده اند ادامه داد: تا کنون هشت هزار متقاضی موفق به کسب تسهیلات از بانک ها شده اند.

 

موسوی نیا به وجود ۴۳۰هزار مسکن روستایی در استان اشاره کرد و افزود ک از این تعداد ۳۰۰هزار واحد نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.

 

انتهای پیام/