دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سبزوار گفت:جنبش دانشجویی شانزدهم آذر 32 ،نقطه ی عطفی برای دانشجوی آرمانگرا در راه زدودن غبار بندگی، و حفظ استقلال کشوربود .

به گزارش بصیرسبزوار، سیدوحید دلبری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت روز دانشجو با بیان اینکه ۱۶آذر نقطه عطف آرمانگرایی و استقلال طلبی برای دانشجویان و جوانان بود اظهارداشت: دانشجویان همواره باید به عنوان قشری بیدار و با بصیرت در ایرن روزبر  استکبارستیزی خود تاکید کرده و نگذارند این آرمان به انحراف کشیده شود.

 

وی با بیان اینکه دانشجو از فضای باز سیاسی استقبال کرده و به همه ی پدیده ها،  از دید دانشجوی آرمانخواه نگاه می کند تصریح کرد: دانشجویان از وقایع گوناگون  تحلیل و نقد منصفانه و بکارگیری تمام ظرفیتها، برای رسیدن به هدف متعالی که همان اعتلای کشور استفاده خواهند کرد.

 

دلبری با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی یک رهیافت رو به جلو استکه میتواند  که موتور محرکه  حرکت کشور،باشد تاکید کرد: مسئولان با ید از این پتانسیل موجود با تکیه بر پشتکارِ مداوم، برای حرکت رو به آینده کشور بهره ببرند.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سبزوار با اشاره به اینکه متاسفانه در چند سال اخیر فضای خمودگی و سستی در بین دانجویان ایجادشده است عنوان کرد:این  پدیده ناخوشایند برای جنبش دانشجویی ایران است، که علاوه بر،  از هم گسیختگی درونی تشکل ها ، باعث بهم خوردن فضای نقد و آزاد اندیشی  از بین رفتن فضای بیان نظرات، سوالات، شبهات و  نقد آزادانه برای دانشجویان در محیط دانشگاه شده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولان شهری باید هر ازچندگاهی در محیط علمی دانشگاه،  خود را در معرض نقد بگذارند تاکید کرد: این حضور و استفاده از دانشجویان پرتلاش در عرصه های مشاوره می تواند به روند حرکتی کشور به سمت جلو کمک کند.

 

دلبری تاکید کرد: نباید قشرِ دانشجو را، فقط برای زمان های انتخابات و به جهت رسیدن به امیالِ حزبی و جناحی خود نبینند، بلکه این قشر سراسر شور و نشاط توام با عقلانیت را،  بعنوان موتورِ محرکه ی حرکت علمی کشور، قبول کرده و به آنان بها دهند.

 

انتهای پیام/