دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سبزوارگفت: رکود ایجاد شده در فضای دانشجویی سبب از هم گسیختگی درونی تشکل ها باعث بهم خوردن فضای نقد و آزاد اندیشی شده است.

سید وحید دلبری در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه متاسفانه در فضای دانشگاهی آن چیز که بیشتر نمایان است و به چشم می خورد رکودی است  در این جامعه پدیدار گشته است اظهارداشت: این پدیده بسیار ناخوشایندی برای جنبش دانشجویی علاوه بر از هم گسیختگی درونی تشکل ها باعث بهم خوردن فضای نقد از بین رفتن فضای بیان نظرات، سوالات، شبهات و  نقد آزادانه برای دانشجویان در محیط دانشگاه شده است.

 

این دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی، جنبشی است که بر طبق حرکتی جمعی ، داوطلبانه بر مبنای اهداف و دیدگاه‌های آرمانی است و  نسبت به تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه باید واکنش نشان دهد ادامه داد:این فعالیت در مرحله اول تحت تاثیر قرار دادن افکار و اندیشه هاست و در مرحله دوم ایجاد تغییر و تحول در ساختارهای جامعه و حکومت را دنبال می‌کند.

 

دلبری در ادامه با بیان اینکه  آرمان گرایی در مقابل مصلحت گرایان، عشق به آرمان ها و مجذوب آرمان ها شدن،صدق و صفا و از جمله ویژگی های دانشجو است تاکید کرد: جنبش دانشجویی مبتنی بر اشخاص نیست و مقابل ظلم، زورگویی، تبعیض، بی عدالتی، تقلب، دورویی و نفاق در هر جایگهی   ایستادگی می کند.

 

وی با اشاره  به اینکه پویایی و جنبش باید همراه همیشگی دانشجویان باشد عنوان کرد: تشکل های دانشجویی با تقویت هسته های فکری و تشکیلاتی داخلی خود بعنوان گام اول و تقویت بستر فرهنگی دانشگاه ها در گام بعدی، بدون نیاز به دیگران و با اتکا به ظرفیت های دانشجویی خود فضای رکود را پشت سر گذاشته و به محیطی پویا و فعال دست یابند.

 

انتهای پیام/