معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های انتقال آب در خراسان رضوی اختصاص یافت.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد رضا اورانی ظهر امروز در بازدید از طرح های کشاورزی سبزوار با بیان اینکه افزایش بهره وری و کاهش مصرف یکی از اولویت های مهم این سازمان است اظهارداشت: در سال جاری هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های انتقال آب با لوله در خراسان رضوی اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از راهکارهای افزایش بهه وری در واحد سطح حرکت به سمت کشاورزی مکانیزه و با استفاده از ماشین آلات کشاورزی مدرن و روز دنیا است تصریح کرد: در راستای ارتقای مشاین آلات کشاورزی همچنین ۸۷۸ میلیارد ریال اعتبار به این حوزه تخصیص یافته است.

 

اورانی با اشاره به اینکه در مجموع اعتبارات بخش آبیاری و مکانیزاسیون بیش از ۲هزار و ۵۴۰میلیارد ریال است تصریح کرد: این رقم در مقایسه با سال گذشته از رشد ۴۰درصدی برخوردار است که نشان از توجه ویژه سازمان به این حوزه دارد.

 

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی همچنین به اجرای ۱۴طرح در حوزه های صنایع تبدیلی توعه مکانیزاسیون پروش ماهیان سرد آبی و گرم آبی اشاره کرد و افزود: راه اندازی این طرح ها در راستای تحقق شهعار سال و افزایش تولید ملی خواهد بود.

 

اورانی جمع آوری آمار و اطلاعات دقیق از بهره برداران را برای اجرای طرح ها و برنامه ریزی آینده بیار حیاتی دانست و افزود: براساس آمار سال ۹۳بیش از ۳۳۸ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی خراسان رضوی فعالیت می کنند.

انتهای پیام/