فرماندار سبزوار کسب عنوان پایتختی کتاب نیازمند مشارکت و تلاش همگانی دستگاهها و ارگانهای مرتبط فرهنگی است.

به گزارش بصیرسبزوار،احمد برادران ظهر امروز در جمع فعالان فرهنگی حوزه کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه کسب عنوان پایتختی کتاب نیازمند مشارکت و فعالیت دستگاه های فرهنگی دارد اظهار داشت: ایجاد زیرساخت ها مختلف و ارائه طرح ها خلاقانه و نو در این حوزه می تواند امتیاز مناسبی برای کسب این عنوان برای شهرستان باشد.

 

وی اشاره به اینکه متاسفانه در سال های اخیر پایین آمدن سرانه مطالعه در بین افراد جامعه نگرانی های فراوانی را در حوزه های اجتماعی در کشور ایجاد کرده است تصریح کرد: این فرهنگ باید به صورت یک دغدغه در بین جامعه همه گیر شده و رغبت به سمت کتاب به عنوان یک مطالبه عمومی ایجاد شود.

 

برادران با اشاره به طرح های اجرا شده در سبزوار در راستای ایجاد شور و نشاط کتاب خوانی در بین تمام اقشار ادامه داد: از جمله این طرح ها را اندازی اتوبوس کتابخانه سیار است که در مناطق حومه و حاشیه ای شهر تردد کرده و سبب افزایش دسترسی این مناطق به کتاب خواهد شد علاوه براینکه عضویت در این کتابخانه سیار نیز رایگان است.

 

وی همچنین به ارسال رایگان کتاب به روستاهایی که فاصله زیادی تا مرکز شهر دارند اشاره کرد و افزود: این ارسال در قالب طرح کتابخانه پستی است که کتاب های مورد تقاضا به روستاها ارسال می شود.

 

فرماندار سبزوار کاهش آسیب های اجتماع یو افزایش شور و نشاط اجتماعی را از جمله اثرات بالارفتن سرانه مطالعه در کشور دانست و بیان کرد: ارتباط نسل جوان با کتاب و ترویج کتابخوانی از جمله راهکارهای مبارزه با این آسیب ها است.

 

 

انتهای پیام/