استاد حوزه علمیه گفت: مدافعان حرم با دل کندن از تعلقات دنیوی خود را به صف مدافعین رساندند

گزارش بصیر سبزوار حجت الاسلام هادی حسین پور در مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم مهدی موحدنیا بابیان اینکه انسان ها در مواقع ابتلا وحادثه است که شناخته خواهند شد اظهار داشت: صحنه نبرد با داعش ودفاع از حرم عقیله بنی هاشم فرصتی شد تا مدافعان حرم با گذشتن از آنچه از تعلقات دنیوی خود را به صف شهدا برسانند.

وی با بیان اینکه در کربلا انسان ها و مسلمانان به چند دسته تقسیم شده واز شقی ترین افراد به صالح ترین انسان ها دسته بندی شدند تصریح کرد: آنچه امروز می توان برای مدافعین حرم نام برد اینست که این انسانها با سبقت گرفتن از بسیاری دیگر توانستند نام خود را در بین صالحان قرار دهند.

حسین پور در ادامه با بیان اینکه متاسفانه نشناختن موقعیت ها وزمان یکی از مشکلاتی است که در طول تاریخ سبب شده است ضرباتی به اسلام وارد شود تاکید کرد: از دیگر ویژگی های مدافعان حرم زمان شناسی وحرکت به موقع بود.

این استاد حوزه علمیه با اشازه به اینکه متاسفانه برخی با بی تفاوتی به انچه در جهان اتفاق می افتد سعی در بی ارزش نشان دادن اقدام مدافعین حرم دارندعنوان کرد:مدافعان حرم با شناخت دقیق از یزیدیان زمان توانستند دین خود را به اسلام وامان حسین ادا کنند.

 

شهید مهدی موحد نیا چاسدار مدافع حرم از دیار سربداران بود که همزمان با شب شهادت امام رضا (ع) و در عملیات آزاد سازی بوکمال از چنگال تکفیری ها به فیض رفیع شهادت نائل آمد و

از وی فرزندی ۵ماهه به یادگار مانده است.

 

اتتهای پیام/