مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی از ارائه 70 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سال جاری به مددجویان تحت حمایت بهزیستی خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار،حمیدرضا پوریوسف در همایش ملی به توان آسمان ویژه معلولین در سبزوار بابیان اینکه در سال جاری ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان تحت حمایت بهزیستی ارائه خواهد شد اظهارداشت: این رقم نسبت به سال گذشته بیش از ۳و نیم برابر شده و از ۲۳ میلیارد تومان به ۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه اولین گام برای ارائه خدمات به معلولین شناسایی و تشیل پرونده مددجویی برای این افراد است تصریح کرد: بیش از ۲۵۰ هزار معلول در استان خراسان وجود دارد که در حدود پنجاه درصد از این افراد شناسایی شده و دارای پرونده هستند.

 

وی با اشاره به اینکه این افراد همانند دیگر افراد سالم در جامعه نیازمند شغل مناسب هستند ادامه داد: تعهد سازمان بهزیستی در استان خراسان ایجاد سه هزار و ۷۰۰ نفر است که خوشبختانه تا کنون ۷۵ درصد از این تعهد اجرایی شده است.

 

پوریوسف در ادامه با اشاره به اینکه توانمند سازی معلولین و ایجاد اشتغال اولویت اصلی بهزیستی است عنوان کرد: تلاش های فراوانی برای این مهم انجام شده و نتایج مثبتی نیز به دست امده است.

مدیر کل بهزیستی خراسان همچنین با اشاره به اینکه تنها ۱۰ درصد از معابر شهری در مشهد برای معلولین مناسب سازی شده است ادامه داد: مناسب سازی معابر و ساختمان های اداری باید در دستور کار ادارات قرار گیرد.

 

 

وی همچنین به برگزاری همایش های مختلف هنری در حوزه معلولین اشاره کرد و افزود: برگزاری این همایش ها سبب افزایش اعتماد به نفس و همچنین شکوفایی استعداد های آنها خواهد شد.

 

انتهای پیام/