مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: 60درصد از مدارس سبزوار مقاوموت لازم در برابر زلزله را ندارند.

به گزارش بصیرسبزوار،حسن محرابی در منور زلزله و ایمنی روز چهارشنبه در سبزوار با بیان اینکه ۴۰درصد از مدارس سبزوار به عنوان مدارس تخریبی و فرسوده ثبت شده است اظهارداشت: ۲۰درصد دیگر از مدارس نیز نیازمند بازسازی و مرمت هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به برگزاری این مانور ها در بین مدارس و دانش آموزان تاکید کرد: فراگیری این آموزش ها توسط دانش آموزان سبب خواهد شد تا در مواقع بروز خطر و زلزله این افراد آسیب کمتری دیده و بتوانند در امر کمک رسانی موثر باشند.

 

محرابی در ادامه با اشاره به اینکه ایران در بین کشورهای زلزله خیز دسته بندی می شود تصریح کرد: افزایش مقاومت مدارس و بنا ها در برابر زلزله باید بیش از پیش در دستور کار نهاد ها و مراجه مرتبط قرار گیرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه شناسایی نقاط قوت و ضعف در برابر خطرات احتمالی و همچنین بلایای طبیعی دردستور کار است ادامه داد: برگزاری این مانورها و ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان در خلال این مانور به کاهش آسیب ها و کمک شایانی کند.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزواربا اشاره به استفاده از ۲۰دستگاه خودرو امدادی در این مانور  ادامه داد: در این مانور بیش از ۸۰تن از کارکنان اورژانس ۱۱۵، جمعیت هلال احمر شهرستان، مامورین آتش نشانی  دستگاههای انتظامی شرکت کرده و آمادگی خود را در مواجهه با زلزله احتمالی سنجیدند.

 

انتهای پیام/