کلنگ احداث بازاچه محلی زائر با حضور رئیس گروه خدمات شهری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی به زمین زده شد.

به گزارش بصیرسبزوار،رئیس گروه خدمات شهری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در این مراسم با بیان اینکه طرح ایجاد بازارچه های محلی زائر برای شهرهایی که در مسیر تردد زائرین هستند توسط معاونت زیارت استان تصویب شده است اظهارداشت: سبزوار به عنوان اولین شهر توانسته با انجام مطالعات و تملک زمین این مهم را در دستور کار قرار دهد.

 

سید مهدی سالم با اشاره به اینکه در گام اول ایجاد پارک های زائر در این مسیر ها ایجاد شود ادامه داد: خوشبختانه با اجرایی شدن این مرحله وارد فاز ایجاد بازارچه های زائر شدیم که کمک شایانی را برای سهولت سفر زائرین خواهد بود.

 

 

سالم در ادامه به تخصیص اعتبار ۵۰میلیارد تومانی به تجهیز آتش نشانی ها در استان اشاره کرد و افزود: سبزوار با آموزش ۳۰۰ نفر آت شنشان قطب اموزشی استان به حساب امده در حوزه عملیاتی و اجرایی عملکرد مثبت دارد.

 

وی همچنین با اشاره به اقدامات مثبت  برای خرید نردبان هیدرولیک  تجهیز ایستگاههای استان به این امکان ضروری ادامه داد: با توجه به ساخت بناهای مرتفع در شهرستان ها و افزایش تعداد انها در سالهای اخیر ضرورت نردبان هیدرولیک بیش از گذشته احساس می شود.

 

رئیس گروه خدمات شهری دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی همچنین از تخصیص ۷میلیارد تومان اعتبار به حوزه جمع آوری پسماند در شهرستان ها به شهرداری ها در سال جاری خبرداد.

 

انتهای پیام/