رئیس شبکه دانپزشکی سبزوار از کشف بیش از یک تن و نیم گوشت فاسد در سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،ولی اله جغتایی در حاشیه بازدید از سردخانه یک واحد صنفی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یک هزار و ۶۰۰کیلوگرم انواع گوشتت فاسد از این واحد صنفی کشف شده است اظهارداشت: این مقدا رگوشت شامل مقادیر زیادی مرغ منجمد تاریخ گذشته بال و بازو همچنین انواع گوشت قرمز و کله پاچه می باشد.

 

وی با بیان اینکه گشت ها دامپزشکی و گروه های نظارت به صورت مستمر در بین واحدهای صنفی ارائه دهنده مواد پروتئینی حضور پیدا می کنند ادامه داد: افراد متخلف پس از تشکیل پرونده توسط بازرسان دامپزشکی و بهداشتی به مراجع قضائی معرفی می شوند.

 

جغتایی در ادامه با اشاره به اینکه تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه از ابتدای چرخه تولید تا زمانی که محصول هب دست مصرف کننده می رسد باید محیا شود ادامه داد: این مهم با اقدامات دامپزشکی از توزیع و تزریق واکسن دام و طیور اغاز و تا لحظع فروش محصولات پروتئینی ادامه پیدا می کند.

 

وی همچنین با بیان اینکه پس از معرفی این افراد به مراجع قضایی تصمیمات تنبیهی متناسب با جرم انها گرفته خواهد شد تصریح کرد: بسه به مرتبه و نوع جرم این تصمیمات از جریمه مالی تا ابطال پروانه و..خواهد بود.

 

رئیس شبکه دامپزشکی همچنین با توصیه به خرید از مراکز مجاز و دارای پروانه تاکید کرد: متاسفانه برخی اوقات استفاده از مواد فاسد و یا تاریخ مصرف گذشته تبعات و هزینه هایی را به صورت ناخواسته بر خانواده ها تحمیل میکند.

 

انتهای پیام/