مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت:60درصد از مدارس استان خراسان رضوی فرسوده و نیازمند بازسازی هستند.

به گزارش بصیر سبزوار جاسم حسین پور در بازدید از پروزه های سبزوار با بیان اینکه ۶۰درصد از مدارس استان عمری بالای ۳۰سال دارند اظهارداشت: این مدارس نیازمند نوسازی و بهسازی هستند.

 

وی با بیان اینکه یک هزار و ۴۰۰میلیارد ریال اعتبارات ملی و استانی برای تجهیز نوسازی و ساخت مدارس استان در نظر گرفته شده است تاکید کرد: این مبلغ بهپروزه های در دست اقدام تعلق خواهد گرفت.

 

حسین پور با  اشاره به اینکه برای ساخت و بهره برداری از تمام پروژه های در دست اقدام نیازمند اعتبار بالایی هستیم تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰۰طرح اموزشی در دست اجرا می باشد که این رقم تنها بخشی از مشکلات موجود را برطرف میکند و برای اتمام پروژه های موجود نیازمند نگاه ویزه مسئولین به این حوژه هستیم.

 

مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی با اشاره به نیاز مبرم توسعه و افزایش تعداد کلاس ها در استان ادامه داد: از ابتدای امسال تا کنون ۵۰۰کلاس درس با هزینه ۴۸۰میلیارد ریال ساخته و در چرخه اموزش استان قرار گرفته است.

 

وی همچنین به تحقق ۷۰درصدی از مبلغ یک هزار میلیاردی خیرین مدرسه ساز در طول سال جاری خبر داد و افزود: خیرین بازوی پرتوان مجموعه در ایجاد فضای های آموزشی استاندارد هستند.

حسین پور در پایان با اشاره به اینکه ۱۰طرح آموزشی در سبزوا رد رحال ساخت است تاکید کرد برای اتمام این پروزه نیازمند تخصیص اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین هستیم.

انتهای پیام/