امام‌جمعه موقت سبزوار یکی از نشانه‌های ایمان را زیارت اربعین دانست و گفت: اربعین حسینی نماد وحدت و قدرت تشییع جهان اسلام است و مسلمانان جهان با شنیدن نوای مظلومیت امام حسین (ع) به کربلا رفته‌اند.

به گزارش بصیر سبزوار، حجت‌الاسلام محمد سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان سبزوار بابیان اینکه امام حسین (ع) پناهگاه واقعی مؤمنان است، اظهار کرد: فتنه گران در روز عاشورا ۱۳۸۸ و در روز متعلق به شیعیان جهان، امام حسین (ع) را مورد توهین و تخریب قراردادند و به لطف خداوند این هجمه‌های دشمنان اسلام ناب محمدی در مدت کوتاهی خاموش شد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز شهادت آیت‌الله سید محمدحسین طباطبایی، افزود: این عالم بزرگوار با به تحریر درآوردن کتاب تفسیر المیزان خوراک علمی غنی برای انقلابیون تهیه‌کرده است.

امام‌جمعه موقت سبزوار همچنین یکی از نشانه‌های ایمان را زیارت اربعین دانست و بیان کرد: در مراسم اربعین سال گذشته مسلمانان از ۴۰ کشور دنیا حضور یافته بودند ولی امسال از بیش از ۶۰ کشور دنیا به زیارت امام حسین (ع) آمده بودند.

سلیمانی بابیان اینکه اربعین حسینی نماد وحدت و قدرت تشییع جهان اسلام است، تصریح کرد: مسلمانان جهان با شنیدن نوای مظلومیت امام حسین (ع) به کربلا رفته‌اند و برای دفاع از ارزش‌های اسلام جان خود تقدیم می‌کنند.

وی با اشاره به ناکامی داعش برای به هم زدن امنیت جهان اسلام گفت: زمانی که داعش کشورهای عراق و سوریه را به تصرف درآورده بود، مسلمانان جهان با تکیه وحدت و همدلی برای دفاع از اسلام به مقابله با داعش پرداختند.

امام‌جمعه موقت سبزوار بابیان اینکه در حال حاضر تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی هویت شیعه را در دنیا مطرح کرده است، یادآور شد: با توجه به انعکاس اخبار اربعین و حضور پرشور مسلمانان دشمنان اسلام به موضوع اتحاد و همدلی مسلمانان رسیده‌اند.

انتهای پیام/