عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از اختصاص 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از صنایع تبدیلی خبر داد و گفت: با اختصاص این میزان تسهیلات ارزان‌قیمت از خام فروشی محصولات کشاورزی جلوگیری می‌شود.

به گزارش بصیر سبزوار رمضان علی سبحانی فر عصر امروز در حاشیه برگزاری همایش فرصت‌ها و توانمندی‌های گیاهان دارویی منطقه سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگاران نیز بابیان اینکه شرایط اقلیمی و افت میزان بارندگی سبب کاهش درآمد کشاورزان شهرستان سبزوار شده است، گفت: هم‌اکنون کشت گیاهان دارویی به دلیل سازگاری با شرایط آب و هوایی جایگزین خوبی برای کشاورزان است و دولت درزمینهٔ کشت گیاهان کم آب طلب بسته‌های حمایتی ارائه می‌کند.

وی بابیان اینکه ۹ قطب تولید گیاهان دارای در سطح کشور از سوی وزارت جهاد کشاورزی شناسایی‌شده است، افزود: همچنین با توجه به بررسی‌های این وزارتخانه، شهرستان سبزوار یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید گیاهان دارویی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین از اختصاص ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد ۶ درصد برای حمایت از صنایع تبدیلی خبر داد و تصریح کرد: با اختصاص این میزان تسهیلات ارزان‌قیمت از خام فروشی محصولات کشاورزی جلوگیری می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایجاد دانشکده طب سنتی برای حمایت از ترویج گیاهان دارویی در حال پیگیری است.

سبحانی فر با اشاره به لزوم ایجاد بازار فروش گیاهان دارویی از سوی دولت، بیان کرد: دولت با توجه به اهمیت کشت این محصولات می‌تواند همانند دیگر محصولات کشاورزی نسبت به خرید تضمینی گیاهان دارویی از کشاورزان اقدام کند.

انتهای پیام/