رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از واگذاری منزل قدیمی پدر شعر انقلاب اسلامی مرحوم حمید سبزواری به دانشگاه حکیم سبزواری خبر داد و گفت: این منزل با قراردادی 15 ساله با هدف استفاده ادبی و فرهنگی به دانشگاه واگذار شد.

به گزارش بصیر سبزوار، جواد حدادنیا عصر امروز در مراسمی که به منظور امضای قرارداد واگذاری منزل استاد سبزواری به دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، اظهار داشت: استاد مرحوم حکیم سبزواری با فعالیت های زیاد خود، رسالت سنگینی را بر دوش ما قرار داده است.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم منزل این مرحوم را به عنوان میراثی ماندگار برای نسل های آینده حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: قرارداد ۱۵ ساله واگذاری منزل مرحوم سبزواری بین دانشگاه حکیم سبزواری و فرزند ارشد این مرحوم امضا شد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ضمن تاکید بر مرمت و تعمیر این منزل به دلیل قدمت زیاد آن، تصریح کرد: افراد متخصص مرمت، معماری و عمران در دانشگاه حکیم سبزواری در حال فعالیت هستند که امیدواریم به بهترین شکل ممکن این مرمت صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه این منزل به عنوان خانه ادب و هنر سبزوار مورد استفاده قرار می گیرد، اذعان کرد: می توان از این بنا در زمینه ارتقاء فرهنگ، هنر، آموزشی، علمی و همچنین موزه شعر انقلاب مورد استفاده قرار داد.

 

فرزند ارشد استاد حمید سبزواری نیز گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل تأکید خانواده مرحوم استاد سبزواری برای ایجاد موزه شعر انقلاب در منزل استاد سبزواری، حفظ این ملک قدیمی است که امروزه مانند آن کمتر وجود دارد.

محسن ممتحنی با تأکید به اینکه سبزوار با این حجم بزرگان و نخبگان باید در جایگاه بسیار بالاتری باشد، افزود: در مجموعه فرهنگی که در محل منزل مرحوم استاد سبزواری ایجاد می‌شود جایگاهی هم برای حضور شعرا و فرهیختگان در این شهر فراهم می شود.

انتهای پیام/