مدیر کل ساخت و توسعه راه آهن منطقه دو کشور گفت: برای بهره برداری اولیه طرح راه آهن سبزوار 110 میلیارد تومان لازم است که در صورت جذب آن این طرح تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد.

به گزارش بصیر سبزوار، علی اکبر مردی عصر امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح راه آهن سبزوار در خبرنگاران افزود: تکمیل راه آهن سبزوار و اتصال آن به شبکه سراسری ۱۵۰ میلیارد تومان اعتباز نیاز دارد

وی اظهار کرد: برای بهره برداری اولیه  ۱۱۰ میلیارد تومان  لازم و تکمیل طرح درسالهای آینده صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: در سال جاری ۵۱۶ کیلومتر را ه آهن تحویل داده شود  که ۴۰۰ کیلومتر آن آماده شده است و مابقی تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

مدیر کل ساخت و توسعه راه آهن منطقه دو کشورگفت: اولویت دوم ما طرحهای با اهمیت کمتر نسبت به اقتصاد مقاومتی است که راه آهن اتصالی سبزوار به شبکه سراسری یکی از آن موارد است.

وی افزود: با تمهیدات دیده شده و بودجه ای که امسال محقق شده و اعتبار پیش بینی سال آنده طرح راه اهن سبزوار تا پایان سال ۹۷ به اتمام می رسد و مردم سبزوار به راه اهن سراسری متصل و از آن استفاده می کنند.

وی اظهار کرد: مطالعات احداث ایستگاه نیز انجام و اسناد و مدارک آماده شده و در آذر ماه جاری مناقصه برگزار با مشخص شدن پیمانکار و در دهه فجر عملیات اجرای آن رقم می خورد البته در صورتی که زمین ها آزاد و معارض ها  رفع  و مردم  اسناد خزانه اسلامی را قبول کنند.

 

۲ ایستگاه برای راه آهن سبزوار در نظر گرفته شده است

مدیر کل ساخت ساختمان‌های راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های کشور نیز گفت:  ۲ ایستگاه برای راه آهن سبزوار در نظر گرفته شده است ایستگاه علائم و ارتباطات که ساختمان کوچک ۳۰۰ مترمربعی است.

غلام‌رضا رضایی‌بالاجو افزود: ایستگاه اصلی با ۵ هزار متر زیر بنا در زمینی ۱۲۶ هکتاری با هزینه ۳۰ میلیارد تومان احداث می شود که احداث ایستگاه از طریق آگهی مناقصه فراخوان در آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

وی در پایان یادآور شد: طرح راه آهن سبزوار به طول ۴۵ کیلومتر از ایستگاه سلطان آباد آغاز و در روستای ایزی به پایان می رسد.

انتهای پیام/