رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار گفت:تاکنون۴۴کاروان پیاده برای ایام شهادت امام رضا(ع) مجوز پیاده‌روی گرفته اند.

به گزارش بصیر سبزوار حجت‌الاسلام سیدمحمدجواد سجادی‌نژاد در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون ۴۴ کاروان پیاده برای ایام شهادت امام رضا(ع) مجوز پیاده‌روی گرفته‌اند و در سال جاری مسئولیت امور کاروان‌های زیارتی به شورای هیئت‌های مذهبی واگذار شده است.

وی افزود:برخی از این کاروان‌ها فقط ویژه بانوان و برخی نیز ویژه آقایان است وجمعیت این کاروان‌های زیارتی از ۱۰۰ نفر شروع و تا ۳۰۰ نفر در هر کاروان متفاوت است.

سجادی‌نژاد با بیان اینکه این کاروان‌ها از ۲۳ آبان پیاده‌روی خود را به سمت مشهدالرضا(ع) آغاز می‌کنند خاطرنشان کرد: تعدادی از کاروان‌ها مجوز برگزاری ایستگاه هم صلواتی را نیز گرفته‌اند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌ سبزوار با تاکید بر اینکه مجوزها در قالب هیئت‌های مذهبی تنها برای کاروان‌هایی که هیئت آن‌ها در سامانه ثبت شده و مجوز داشته باشند، صادر می‌شود، اضافه کرد: هر کاروان موظف است یک روحانی برای برگزاری و اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی همراه داشته باشد و مدیریت فرهنگی کاروان با روحانی است.

وی با ابراز اینکه رفتار عملی مدیران کاروان‌های زیارتی در زمان پیاده‌روی تأثیرگذار است، عنوان کرد: در مسیر راه بهتر است این مدیران برنامه‌های معرفتی داشته باشند و فضایل اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را برای زائران پیاده بیان کنند.

وی با تاکید بر اینکه تبلیغ عملی خیلی بهتر از تبلیغ گفتاری است، اضافه کرد: در بین راه سفر تا مشهد می‌توان روحیه ایثار و خدمت‌رسانی، فداکاری و سیره و اخلاق رضوی را در بین کاروان‌ در عمل نشان داد.