مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه سبزوار گفت: با اعزام چهار هزار و 500 نفر از بسیجیان جهادگر به مناطق محروم این شهرستان 25 طرح عمرانی اجرا شد.

به گزارش بصیر سبزوار، سرهنگ پاسدار ابراهیم برزویی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران سبزوار از اعزام ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از بسیجیان جهادگر سبزوار به مناطق محروم این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این بسیجیان در قالب ۱۶ گروه طی هفت ماه گذشته ۲۵ طرح عمرانی شامل ساخت و مرمت قنات‌ها، لوله‌کشی و ساخت مسجد، مسکن و آشپزخانه کمک شایانی در رفع محرومیت انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: برای مرمت این طرح‌ها حدود یک ونیم میلیارد ریال هزینه شد که تمامی آن با مشارکت افراد نیکوکار جمع‌آوری‌شده بود.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه سبزوار گفت: همچنین ۹ گروه پزشک عمومی و تخصصی با اعزام به مناطق محروم حاشیه شهر سبزوار خدمات و مشاوره رایگان پزشکی، آموزش‌های بهداشتی، مشاوره‌های مامایی و دارویی ارائه کردند.

وی افزود: در قالب یکی از طرح‌های جهادی با عنوان طرح هجرت ۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز ۲۸ مدرسه دخترانه و پسرانه را تعمیر و تجهیز کردند.

برزویی ادامه داد: اردوهای جهادی در زمینه‌های عمران روستایی، تعمیر و تجهیز مدارس، فعالیت‌های کشاورزی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و همچنین افزایش بصیرت جوانان در مقابل هجمه فرهنگی دشمن اجرا می‌شود.

انتهای پیام/