معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: دولت در سال جاری 133 میلیارد تومان برای مشاغل آی تی IT و فارغ‌التحصیلان مرتبط به آن و بخش خصوصی این استان تخصیص یافت.

به گزارش بصیر سبزوار، سید جواد حسینی روز شنبه در دیدار با نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های علمی دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار افزود: در سال جاری هزار میلیارد تومان تسهیلات بی‌بهره برای ایجاد فرصت‌های شغلی به دانشجویان در رشته‌های مختلف پرداخت می‌شود.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به‌عنوان یارانه به بانک داده شد تا فارغ اتحصیلان هنگام دریافت تسهیلات کارمزدی پرداخت نکنند.

معاون سیاسی و اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به ایجاد ۱۶۰ هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی در سال ۹۶، تصریح کرد: این استان درحالی‌که ۶ درصد اعتبار و ۸ دهم درصد جمعیت کشور را دارد اما ایجاد مشاغل و فرصت‌های شغلی برای این استان ۱۸ درصد مشخص‌شده است

وی بابیان اینکه در برنامه ششم توسعه سالانه هشت درصد رشد اقتصادی برای کشور مشخص‌شده که این رقم در خراسان ۸،۷ درصد پیش‌بینی‌شده است، عنوان کرد: برای افزایش سالانه ۵٫۴ درصد اشتغال در خراسان رضوی ۱۲۳ هزار میلیارد ریال سرمایه لازم است که از طریق سرمایه‌گذاری و ارتباط با دانشگاه‌های نسل سوم ایجاد می‌شود.

حسینی در پایان بیان کرد: در برنامه ششم توسعه، سهم خراسان رضوی از بودجه دولتی هفت هزار میلیارد تومان است که ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن به بخش فرهنگی تخصیص می‌یابد.

انتهای پیام/