رئیس اداره بهزیستی داورزن گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان این اداره اختصاص یافت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش دارد.

به گزارش بصیر سبزوار محمد علی زید آبادی  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تاکنون ۲ میلیارد ریال از این مبلغ به ۲۰ مددجو در بخش های دامپروری، کشاورزی، خدمات و مشاغل خانگی پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه معلولان و زنان سرپرست خانوار در اولویت پرداخت تسهیلات اشتغال قرار دارند، اظهار کرد: این تسهیلات به صورت قرض الحسنه از سقف ۵۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون ریال با هدف توانمندی مددجویان به آنان پرداخت می شود.
وی گفت: امسال از محل مشارکت های مردمی ۱۲۰میلیون ریال به بهزیستی این شهرستان کمک شده که از این مبلغ ۷۰ میلیون ریال نقدی و مابقی غیرنقدی بوده است.
زید آبادی افزود: یک مرکز اقامتی ترک اعتیاد با ظرفیت ۳۰ نفر در شهرستان داورزن فعال است که در هفت ماه گذشته ۹۰معتاد در آن بهبود یافته اند.
وی ادامه داد: در یک مرکز نگهداری از فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست داورزن نیز ۲۰ پسر کمتر از ۱۴ سال نگهداری می شوند و در ۲ مرکز توانبخشی و آموزشی روستاهای مزینان و ریوند نیز روزانه به ۱۵۰ نفر خدمات توانبخشی، درمانی و آموزشی ارائه می شود.
هم اکنون حدود سه هزار مددجو زیرپوشش اداره بهزیستی داورزن هستند.