امام‌جمعه سبزوار گفت: نخبگان و دانشمندان باید استعدادهای خود را در مسیر توسعه نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند.

به گزارش بصیر سبزوار حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهارداشت: مردم و دانش‌آموزان به یاد شهدای دانش‌آموز در این اجتماع باشکوه ۱۳ آبان حضور می‌یابند و بار دیگر ایستادگی اقشار مختلف مردم در مقابل زیاد خواهی‌های آمریکا را به جهانیان نشان می‌دهند.

وی با بیان اینکه همچنین در روز ۱۳ آبان سال ۵۸ لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام خمینی (ره) تسخیر شد که به این مناسبت، ۱۳ آبان به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است، افزود: دانش‌آموزان و دانشجویان موضوع اهداف و توطئه‌های چندین ساله دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی را نباید فراموش کنند و روز ۱۳ آبان بهترین فرصت برای یادآوری توطئه‌های دشمن است.

امام جمعه سبزوار ادامه داد: با توجه به اینکه دانش آموزان آینده‌ساز ایران اسلامی محسوب می‌شوند بنابراین باید به‌ضرورت تلاش در عرصه علمی کشور توجه شود.

مقیسه با بیان اینکه عرصه‌های علم و دانش یکی از عوامل اقتدار ایران اسلامی است، تصریح کرد: نخبگان و دانشمندان باید استعدادهای خود را در مسیر توسعه نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند.

وی بیان کرد: نخبگان علمی باید به‌خوبی استکبار جهانی و توطئه‌های آن‌ها را مورد شناسایی قرار دهند تا از توان علمی خود برای مقابله با دشمن استفاده کنند.

امام جمعه سبزوار با اشاره به نقض برجام از سوی آمریکا و افزایش تحریم‌ها، یادآور شد: مدیران نظام پس از برجام باید چهره واقعی آمریکا را بشناسند و از گذشته تاکنون آمریکا به‌هیچ‌عنوان پایند به تعهدات نبوده است.

انتهای پیام/