امام‌جمعه سبزوار بابیان اینکه موضوع بیکاری و اشتغال دغدغه اصلی مدیران نظام جمهوری اسلامی است، گفت: برای ایجاد رونق اقتصادی در کشور باید پیچ‌وخم‌های اداری از مسیر سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان حذف شود.

به گزارش بصیر سبزوار حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه شب گذشته در نشست شورای اداری شهرستان سبزوار بابیان اینکه حب و علاقه به امام حسین (ع) یکی از مهم‌ترین نشانه‌های ایمان است، اظهار کرد: انسان مؤمن ارتباط عمیق با عاشورای امام حسین (ع) و مراسم اربعین دارد و علاقه‌مندان اهل‌بیت (ع) با شور و اشتیاق خاصی از سراسر دنیا به زیارت امام حسین (ع) می‌روند.

وی مهم‌ترین اهداف شور مسلمانان در مراسم اربعین یاد مظلومیت و زنده نگه‌داشتن یاد امام حسین (ع) دانست و افزود: برگزاری مجالس عزاداری و اربعین امام حسین (ع) فریاد عدالت‌خواهی مسلمانان دنیاست و در حال حاضر دشمنان اسلام نادیده گرفتن فریاد مظلومیت امام حسین (ع) را هدف گرفته‌اند.

امام‌جمعه سبزوار ادامه داد: اربعین بهترین فرصت برای زنده نگه‌داشتن یاد شهداست و باید مراسم پیاده‌روی اربعین پرشور از گذشته برگزار شود.

مقیسه با اشاره به فرارسیدن ایام پایانی ماه صفر، بیان کرد: هیئت رزمندگان اسلام در شهرستان سبزوار در این ایام آماده ارائه خدمات و استقبال از زائران امام رضا (ع) است و مدیران نهادهای دولتی باید برای خدمت گذاران مطلوب به زائران کمک‌های لازم را انجام دهند.

وی بابیان اینکه موضوع بیکاری و اشتغال دغدغه اصلی مدیران نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: برای ایجاد رونق اقتصادی در کشور باید پیچ‌وخم‌های اداری از مسیر سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان حذف شود.

 

۷۷ هزار خانوار در خراسان رضوی تحت پوشش صندوق بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند

محمود کاظمی از انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی مختلف برای افزایش ۴۰ درصد بیمه‌شدگان این صندوق تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به این هدف‌گذاری ۷۷ هزار خانوار دیگر تا پایان امسال زیرپوشش قرار می‌گیرند.

وی بابیان اینکه ۲۵٫۳ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند، اظهار داشت: از مجموع ۵۲۰ خانوار دارای شرایط عضویت در این صندوق هستند و در حال حاضر حدود ۱۳۲ هزار نفر زیرپوشش خدمات قرار دارند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی مختلف برای افزایش ۴۰ درصد بیمه‌شدگان این صندوق تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به این هدف‌گذاری ۷۷ هزار خانوار دیگر تا پایان امسال زیرپوشش قرار می‌گیرند.

وی ضریب پوشش بیمه‌ای در شهرستان سبزوار را با پوشش ۹ هزار خانوار حدود ۴۸ درصد دانست و گفت: در همین زمینه شهرستان سبزوار در رتبه دوم خراسان رضوی قرار دارد.

کاظمی تصریح کرد: هم‌اکنون ۵۷ درصد از جمعیت روستایی بخش روداب، ۵۱ درصد مرکزی و ۳۸ بخش ششتمد سبزوار زیرپوشش این بیمه قرار دارند.

وی یادآور شد: طبق سرشماری سال گذشته، خراسان رضوی با رشد سالیانه ۶ دهم درصد بیشترین جمیعت روستایی کشور را دارد.

 

بررسی ۶۴ پرونده در سومین سفر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

احمد برادران در این مراسم گفت: در سومین سفر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به این شهرستان ۶۴ پرونده بررسی شد.

وی تشریح کرد: مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی در زمینه افزایش ظرفیت تولید، توسعه، مالیاتی و بانکی و سرمایه در گردش موردبررسی قرار گرفت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار همچنین در ادامه اظهار کرد: یکی از دستاوردها این سفر، دستور اتمام مطالعه تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شهرستان سبزوار بود.

انتهای پیام/