معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از توزیع هزار 430سبد غذایی بین مادران بادار مبتلابه سوءتغذیه در روستاهای سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار فاطمه نوده در گفت و گو با بصیر سبزوار با ابیان اینکه بیش از یک هزار و ۴۳۰سبد عذایی در بین مادران باردار روستایی در سبزوار توزیع شده است اظهارداشت: هدف از اجرای اسن طرح تامین مواد غذایی مورد نیاز برای مادران باردار در راستای مبارزه با سوءتغذیه است.

 

وی با بیان اینکه این برنامه در راستای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت به انجام رسیده است تاکید کرد: واحد بهبود تغذیه جامعه با سه طرح در زمینه اهن یاری در مدارس رژیم غذایی یدو نگرش بر عملکرد تغذیه ای خانوار ها اقدام به اجرای برنامه های مختلف می کند.

 

 

نوده همچنین با اشاره به اجرای طرح توزیع یک وعده غذای گرم در مهد کودک های مناطق محروم با کمک بهزیستی اشاره کرد و افزود: در طی این برنامه بالغ بر ۲ هزارو ۲۰۰ کودک ۳ تا ۶ ساله با  همکاری اداره ی بهزیستی  شهرستان از یک وعده ی غذایی گرم استفاده کرده اند.

 

وی همچنین به شناسایی ۵۰۰کودک مبتلا به سوء تغذیه با همکاری کمیته امداد اشاره کرد و ادامه داد: پس از شناسایی این کودکان بسته های غذایی مبارزه با سوءتغذیه و همچنین بهبود وضع تغذیه به انها اهدا می شود.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه اموزش تغذیه ای گروههای هدف مهم ترین بخش برای مبارزه با سوء تغذیه در سنین مختلف است تاکید کرد: این گروه علاوه بر مداخلات تغذیه ای در جهت کمبود های تغذیه ای اموزش این افراد را در دستور کار قرار داده است.

 

انتهای پیام/