امام جمعه سبزوار گفت: اروپا و امریکا در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران دو روی یک سکه هستند.

به گزارش بصیرسبزوار ،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه آمریکا و اروپا دوروی یک سکه در بدعهدی و دشمنی با جمهوری اسلامی و ملت ایران هستند اظهارداشت: بهانه های جدید و نشان دادن اختلاف بین یکدیگر تنها برای باز کردن باب مذاکرات بعدی و گرفتن امتیازات اضافی در برجام است.

 

وی با بیان اینکه مذاکره در حوزه موشکی و توان دفاعی کشور به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست تاکید کرد: موضع ما همن موضع رهبر انقلاب است که توان موشکی و دفاعی ایران در مذاکرات بین المللی جایی ندارد.

 

مقیسه در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام حسن(ع) ادامه داد: نفوذ در لشکر امام حسن (ع)باعث شد تا جنگ علیه معاویه ایجاد نشود و پس از آن شرایط بود که درصورت تن دادن امام به جنگ تمام اسلام از بین می رفت و این سیاستی است که دشمنان برای نفوذ در کشور در پیش گرفته اند.

 

خطیب جمعه سبزوار در ادامه به ورشکستگی کارخانه ها و کارگاهها در سبزوار اشاره کرد و افزود: تعطیلی این بخش سبب بیکاری بسیاری از کارگران انها می شود و مسئولین و بانک ها باید به گونه ای عمل کنند تا کمک ها قبل از تعطیلی به دست انها برسد.

 

وی همچنین با اشاره به اربعین حسینی و کمک های مردمی در برگزاری این راهپیمایی عظیم مردمی ادامه داد: ۱۶کامیون از کمک های مردم سبزوار صبح امروز برای توزیع در بین عزاداران حسینی راهی کربلا شد.

 

انتهای پیام/