معاون امور روستاها و مناطق محروم رئیس جمهور از اختصاص 11هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به روستاها و شهر های زیر 10هزار نفر جمعیت خبرداد.

به گزارش بصیر سبزوار ابوالفضل رضوی ظهر امروز در جمع دهیاران و شوراهای شهرستن خوشاب با بیان اینکه توجه به روستا ها به عنوان مناطق مولد باید در اولویت قرار گیرد اظهارداشت: درسال جاری ۱۱هزار میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات به روستاها و شهرهای زیر ۱۰هزار نفر با نرخ بهره ۶درصد اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه توجه به محرومان جز اولویت های دولت یازدهم و دوازدهم بوده است تصریح کرد: رسیدگی به وضع این قشر از جامعه باید بیش از گذشته به انجام برسد.

 

معاون امور روستاها و مناطق محروم رئیس جمهور به میزان اعتبار تخصیص یافته برای تسهیلات روستایی اشاره کرد و افزود: تاکنون این اعتبار به مناطق روستایی تعلق نگرفته است و سهم استان خراسان از این مبلغ ۵۰۰میلیارد تومان است.

 

وی با بیان اینکه طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی و نظر کارشناسی دراستان باشند از این اعتبار بهرهمند خواهند شد ادامه داد: ۵۰میلیارد توکمتن دیگر نیز از محل اعتبارات بانک سینا برای طرح های اشتغالزایی و اقتصادی استان خراسان درنظر گرفته شده است.

 

رضوی درادامه به طرح مجلس شورای اسلامی مبنی بر واگذاری امورات روستاها را به وزارت جهاد را طرحی نادرست عنوان کرد و تصریح کرد: گستردگی کارهای توسعه ای در روستا اجازه نخواهد داد تایک دستگاه به تنهای از پس این معضلات براید و تمام دستگاههای اجرایی در این توسعه نقش خود را ایفا کنند.

گفتنی است شهرستان خوشاب از مناطق کم تر توسعه یافته است که در این سفر معاون امور روستاها و مناطق محروم رئیس جمهور بر رفع نیازهای مردم  این شهرستان خوشاب از جمله توسعه آب‌رسانی،توسعه اینترنت، مرمت قنوات، تاکید کرد.

 

انتهای پیام/