نماینده مردم سبزوار درمجلس شورای اسلامی گفت: 15درصد از درآمد کلان شهرها به به دهیاری ها اختصاص می یابد.

به گزارش بصیرسبزوار،حسین مقصودی فر ظهر امروز در همایش شوراها و دهیاران شهرستان خوشاب با بیان اینکه برای توسعه روستاها باید از جزیره ای عمل کردن پرهیز کرده و به صورت منسجم وارد این عرصه شویم بیان کرد: اختصاص ۱۵درصد از درآمد شهرداری های کلان شهرها به مناطق روستایی در جهت یاری همه جانه از بخش های کم توسعه یافته است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان خوشاب جز ۵شهرستان استان خراسان رضوی در حوزه محرومیت ها است تصریح کرد: این شهرستان در بخش های مختلف شهری و روستایی نیازمند توجه ویژه مسئولین است.

 

مقصودی با اشاره به اینکه دولت برای لایروبی قنوات و تکمیل مجتمع های آبرسانی در روستا های دره یام اهتمام ویزه ای داشته باشد تاکید کرد: اختصاص اعتبار برای این مهم می تواند تا حد زیادی گره گشای مشکلات این منطقه باشد.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی به پتانسیل های موجود در روستاها اشاره کرد و افزود: راه محقق کردن اقتصاد مقاومتی در به فعلیت رساندن پتانسیل های موجود در روستاها است .

 

مقصودی در ادامه با بیان اینکه رونق بخش کشاورزی و ایجاد مشاغل پایدار و متناسب با زندگی روستایی می تواند باعث پایداری جمعیت در روستاها شود عنوان کرد: توسعه روستاها از جمله راههای ایجاد مهاجرت معکوس و ماندن جمعیت مولد در خواستگاه خود است.

 

حسن ابارشی فرماندار خوشاب در این همایش گفت: خوشاب دارای ۳۸ هزار نفر جمعیت ۷۳ روستا است که ۶۴ درصد از جمعیت شاغل ان در بخش کشاورزی فعالیت می کنند

 

انتهای پیام/