مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشکیل پنج هزار باشگاه کتاب‌خوانی با عضویت بیش از 60 هزار دانش‌آموز در کشور خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوارعلی اصغر سید آبادی ظهر امروز در حاشیه بازدیداز باشگاه کتابخوانی در سبزوار با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از سنین کودکی در فرزندان ایجاد شود اظهارداشت: در راستا آسنایی دانش اموزان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیش از ۶۰هزار دانش اموزا در۵هزا رباشگاه کتابخوانی در کشور ساماندهی شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه تاسیس باشگاه کتابخوانی یکی از مهم ترین راه های ایجاد ارتباط بین کتاب و افراد است تصریح کرد: با وجود هر ۱۲ دانش اموز یک باشگاه کتابخوانی تاسیس می شود و در ان اقدامات مربوط به کتابخوانی انجام می شود.

 

 

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرداد: همچنین به رویداد انتخاب شهرها به عنوان پایتخت کتاب کشور اشاره کرد و افزود: برای انتخاب یک شهر به عنوان پایتخت کتاب نیاز بسیار زیادی به همگرایی و هم افزایی و همکاری دستگاهها مرتبط در آنشهر است.

 

سیدآبادی با اشاره به اینکه برگزاری رویداد پایتختی کتاب سبب توسعه فرهنگ کتابخوانی و توجه ویزه مسئلین به اسن حوزه خواهد شد تاکید کرد: شهرها از طریق ارائه پیشنهاد های مربوط به توسعه فرهنگ کتاب و انجام اقدامات عملی در حوزه ترویج کتابخوانی می توانند در این رقابت کشوری شرکت کنند.

 

وی ارائه برنامه های ابتکاری و موثر را در حوزه تشویق و ترغیب جامعه نسبت به کتاب را از جمله اولویت ها داوران برای انتخاب پایتخت کتاب دانست و افزود: قابت در عرصه پاینختی کتاب بین شهرهای مختلف سنگین است.

انتهای پیام/