سرپرست سازمان مشاغل مزاحم شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سبزوار از ساماندهی بازارهای محلی در سبزوار خبر داد.

احسان امامی در گفت گو با بصیر سبزواربا بیان اینکه سه بازار محلی در روزهای سه شنبه پنج شنبه و جمعه در سبزوار تشکیل می شود اظهارداشت:  سامان دهی این بازار ها در سبزوار در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی این بازار ها و  کنترل خرید و فروش در این محلات به عنوان یک مطالبه شهروندان از این سازمان تبدیل شده است تصریح کرد: ساماندهی این بازارها و مشاغل که از دیر باز در سبزوار وجود داشته است می تواند عاملی برای جذب گردشگر در شهر شود.

امامی با بیان اینکه اولین گام برای ساماندهی این بازارهای محلی را اختصاص فضای مناسب برای برگزاری این بازار ها است ادامه داد: در این راستا  زمینی به مساحت ۷هزار متر مربع در تقاطع بلوار آزادگان و بلوار آیت الله شهرستانی برای ساخت این بازار اختصاص یافته است.

سرپرست سازمان مشاغل مزاحم شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سبزوار با اشاره به اینکه فعالیت این بازار ها با ساز و کار مشخص و نظارت بر انها نقش مهمی در تامین مایحتاج مردم و به ویزه قشر کم درامد خواهد داشت ادامه داد: استفاده شهروندان از این بازارها  میتواند سبب کاهش بارترافیکی و حذف سفرهای غیر ضرور درون شهری در مرکز شهر داشته باشد.

وی همچنین به حذف ۳۳شغل مزاحم درون شهری از مرکز شهر اشاره کرد و افزود: به زودی لایحه ای برای حذف این مشاغل از سطح شهر و انتقال آنها به مکان مناسب تدوین خواهد شد .

امامی در ادامه حذف این مشاغل مزاحم را در راستای تامین زیبایی و بصری و از بین بردن آلودگی های بصیر از چهره شهر دانست.

انتهای پیام/