مدیر امور آب ناحیه سبزوار از مسدود کردن 133حلقه چاه آب غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار،محمد ثابتی ظهر امروز در جلسه جلسه کارگروه آب سبزوار با بیان اینکه ۱۳۳حلقه چاه اب غیر مجاز در سبزوار با صدور حکم قضایی مسدود شده است اظهارداشت: برای حفظ و صیانت از منابع آبی برخورد شدید و نظارت دقیق بر حفر چاه ها در دستور کار مراجع ذیصلاح قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه نصب کنتور های هوشمند بر چاه های آب یکی از راههای حفظ و حراست از این نعمت الهی است تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و ۶۳۰حلقه چاه کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز شده اند که ۵۸۰حلقه چاه در شهرستان سبزوار قرار دارند.

 

معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستانسبزوار در این کارگروه بر تغییر الگوهای کشت در راستای حفظ منابع آبی تاکید کرد و افزود: با توجه به قرار گرفتن سبزوار در مناطق خشک و بی اب ان امر اولویتی است که باید موردتوجه ویژه باشد.

 

حسن پارسی پور در ادامه با اشاره به حمایت دولت و ارائه تسهیلات به بخش هایی از کشاورزی که سمت کشت های گلخانه ای و کم اب بر حرکت می کنند ادامه داد: استفاده بهینه از آب نه تنها در مناطق خشک امری واجب است که در تمام مناطق باید اهتمام ویژه به استفاده بهینه از تمام نعمت های الهی داشت.

 

وی همچنین با بیان اینکه در گام اول نباید اجازه داد تا چاه های غیر مجاز حفر شوند تاکید کرد: تمام دستگاههای مرتبط باید بسیج شوند تا قبل از اینکه چاه آب حفر شده و از آن استفاده شود مانع از این کار شوند.

 

 

انتهای پیام/