رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از تولید 19هزار تن پسته در شهرستان خوشاب در سال زراعی جاری خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار ابراهیم رودسرابی ظهر امروز در بازدید از ترمینال ها ظبط پسته در خوشاب با بیان اینکه در سال جاری زراعی پیش بینی می شود ۱۹هزار تن پسته در باغات این شهرستان تولید شود اظهارداشت: تولید پسته از جمله محصولاتی است که ظرفیت بالایی را در اشتغالزایی شهرستان ایجاد کند.

 

وی با بیان اینکه ۱۰هزار هکتار از باغات شهرستان خوشاب به کشت پسته اختصاص یافته است تصریح کرد: ۶هزار هکتار از این باغات به مرحله باردهی رسیده و ۴هزار هکتار دیگر نیز در مرحله رشد قرار دارند.

 

رودسرابی با اشاره به اینکه تولید پسته سبب شده است تا بسایری از ظرفیت های کشاورزی به این سمت گرایش پیدا کند ادامه داد: تولدی ۱۹هزار تن پسته در شهرستان خوشاب مقام سوم تولید این محصول مهم و صادراتی را برای شهرستان به ارمغان آورده است.

 

فرماندار خوشاب نیز در این بازدید با بیان اینکه جذب سرمایه گذار در این حوزه می تواند تولید پسته را در شهرستان چندین برابر کند ادامه داد: شرایط محیطی و وجود زمین های مناسب کشت ظرفیت را در شهرستان ایجاد کرده تا با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی رتبه اول استان را از آن خود کنیم.

 

حسن ابارشی در ادامه با اشاره به اینکه تولید و صادرات پسته به عنوان یک محصول ارز آوری بالایی رابرای کشور در پی خواهد داشت ادامه داد: ارائه تسهیلات به کشاورزان پسته کار و توجه به این حوزه می تواند سبب افزایش تولید این محصول در شهرستان شود.

 

انتهای پیام/