رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار از آغاز حرکت خادمین زوار امام حسین در سفر اربعین خبر داد.

سید علی اکبر دلبری در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه ۲۰۰ نفر از خدام برای ارائه خدمات به زائرین حسینی در سفر اربعین از دوم آبان ماه به کربلای معلی اعزام خواهند شد اظهارداشت: این خدام از همشهریان سبزواری بوده که در سه موکب در شهر کربلا مستقر خواهند شد.

 

رئیس  ستاد بازسازی عتبات و عالیات سبزوار با بیان اینکه سه موکب شهر سبزوار در ایام اربعین حسینی در شهر کربلا برپا خواهد شد تصریح کرد: در این موکب ها روزنه ۶۰هزار وعده غذایی توزیع شده و موکب ها ظرفیت اسکان ۲۰هزار نفر را ایجاد کرده اند.

 

وی با اشاره به اینکه  ت ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار در سال جاری محوریت موکب های استان خراسان را برعهده دارد ادامه داد: در سال جاری شهرستانهای جوین جغتای مه ولات بردسکن کاشمر و سرخس هرکدام یک موکب و همچنین مشهد با هفت موکب مستقر در شهر کربلا در خدمت زوار اباعبدالله خواهند بود.

 

دلبری در ادامه به ارسال ۱۰کامیون اقلام مصرفی و غذایی به این کشور عراق اشاره کرد و افزود: این اقلام از کمکهای نقدی و غیر نقدی مردمی در خصوص پیاده روی سفر اربعین جمع اوری شده و پس از بارگیری به این کشور ارسال خواهد شد.

 

رئیس  ستاد بازسازی عتبات و عالیات سبزوار همچنین با بیان اینکه کمک های غیر نقدی از قبلی اقلام خوراکی مورد نیاز جمع اوری شده است ادامه داد: ۳۰۰میلیون تومان اعتبای است که برای  برای خدمت رسانی مطلوب به زوار در نظر گرفته شدو این مبلغ  از طریق خیرین و کمک های مردمی جمع اوری شده است.

 

انتهای پیام/