معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: تامین اعتبار 6هزار واحد صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در دستور کار ستاد رفع موانع تولید قرار گرفته است.

به گزارش بصیر سبزوار،محسن صالحی نیار ظهر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه کابل خودرو سبزوار با بیان اینکه برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت در سال جاری تامین اعتبار برای ۶هزار واحد صنعتی باپیشرفت بالای ۶۰ درصد است اظهارداشت: در مجموع راه اندازی این طرح ها صنعتی سبب ایجاد اشتغال برای بیش از ۳۵ هزار نفر خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در جهت تسهیل و رفع موانع تولید در نظر گرفته شده است تصریح کرد: مبلغ ۱۵۰ هزار میلیارد از این اعتبار به واحد های کوچک و متوسط که پیشرفت فیزیکی آنها بیش از ۶۰ درصداست اختصاص یافته است.

وی در ادامه با اشاره به نیاز برخی از کارخانه ها برای تامین اعتبار تسهیلات در راستای اجرای طرح های توسعه ای و به روزرسانی تکنولوژی و نوسازی ماشین آلات تاکید کرد: ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیز برای اجرای طرح های توسعه ای کارخانجات و افزایش سرمایه در گردش اختصاص یافته است.

صالحی نیا همچنین کوتاه شدن مسیر اعطای تسهیلات را یکی از اقدامات مهم در جهت سرعت گرفتن بخش صنعت و تولید دانست و افزود : برای محقق شدن این مهم و س رونق تولید و اشتغال سرپرستی بانک صنعت و معدن خراسان رضوی به سبزوار تفویض می شود.

وی همچنین ادامه داد در جلسه بررسی موانع موجود در مسیر صنایع سبزوار مقرر گردید ۷۰درصد از طرح های نیمه تمام صنعتی در سبزوار بارشد بالای ۶۰ درصد در ردیف واحدهای واجد دریافت تسهیلات قرار گیرند.

انتهای پیام/