مدیر کل اداره صنعت معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از یک هزار و 800 میلیارد ریال پروانه بهره برداری صنعتی در استان خراسان صادر شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، راضیه علیرضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه ستاد رفع موانع تولید در سبزوار با بیان اینکه بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال پروانه بهره برداری در سال جاری برای استان خراسان صادر شده است اظهارداشت: این رقم نشان از رشد و توسعه صنعتی است که برای استان ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه رشد در مصرف گاز صنعتی یکی از معیار های رشد صنعتی است تصریح کرد: خوشبختانه بر اساس آمار ثبت شده گاز مصرفی در بخش صنعت استان در سال جاری رشد ۱۲ درصدی را تجربه کرده است.

 

علیرضایی همچنین با اشاره به تشکیل ستاد رفع موانع تولید در سبزوار تصریح کرد: در این جلسه بیش از ۵۵ پرونده مربوط به واحد های صنعتی سبزوار مورد بررسی قرار گرفت که حجم زیادی از این پرونده مربوط به طرح های توسعه ای است.

مدیر کل اداره صنعت معدن و تجارات خراسان با بیان اینکه در سالجاری  از مجموع ۶۶۰میلیارد ریال یارانه استان ۱۲۵میلیارد ریال تخصیص یافته است ادامه داد: علاوه بر این مبلغ چهار هزارو ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار نوسازی و بازسازی صنایع استان در نظر گرفته شد.

 

علرضایی با اشاره به ۲۴ قلم کالای اساسی تولید شده در استان ۲۱ مورد از رشد مناسبی برخوردار است.

انتهای پیام/