نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر تیم ویژه وزارت صنعت معدن و تجارت برای بررسی وضعیت 213 کارخانه وکارگاه تعطیل و نیمه تعطیل در سبزوار خبر داد.

به گزارش بصیر سبزوار ،حسین مقصودی ظهر امروز در نشست خبری بررسی موانع صنعت سبزوار بزرگ با اعلام سفر هیئت ویژه ستاد تسهیل به سبزوار اظهارداشت: متاسفانه ۲۱۳ کارخانه در سبزوار به علل مختلف به صورت تعطیل و یا با نیمی از ظرفیت خود فعالیت می کنند.

 

وی با بیان اینکه این هیئت در سه محور تامین سرمایه درگردش کارخانجات تعطیل شده تکمیل پروژه های بالای ۶۰ درصد پیشرفت و همچنین شناسایی ظرفیت های مغفول مانده در حوزه صنعت سبزوار فعالیت خواهند کرد تصریح کرد: بررسی های مناسبی توسط کارشناسان و صاحبان صنایع در سبزوار انجام شده است که همزمان با سفر این هیئت در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به وجود ظرفیت های بزرک صنعتی در سبزوار وپتانسیل های موجود در منطقه عنوان کرد: پیشرفت صنعتی تنها با احداث کارخانه ایجاد نمی شود و باید برای توسعه به سمت استفاده و ایجاد صنایعی نظیر صنعت گردشگری،گیاهان داروئی حرکت کنیم.

 

وی همچنین در این نشست با اشاره به تاخیر و تغییر در خصوص تاریخ برگزاری این جلسه عنوان کرد: سفر دیگر نماینده سبزوار به دوبی و تاکید برا ی حضور وی در این جلسه از علل اصلی تغییر تاریخ برگزاری جلسه بوده است.

 

مقصودی درادامه با اشاره بهظرفیت ایجاد  طرح های پایین دستی درصنعت فولاد با توجه به بهره برداری از کارخانه فولاد سبزوار تاکید کرد: حضور معاون ایمیدرو در این هیئت برای شناسایی ظرفیتهای این حوزه فرصت مناسبی را برای شهر ایجاد خواهد کرد.

 

انتهای پیام/