مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت:  65 میلیارد تسهیلات یارانه ای برای اجرای طرح های گلخانه در استان خراسان اختصاص یافته است.

به گزارش بصیر سبزوار،مجتبی مزروعی ظهر امروز در بازدید از طرح های نیمه تمام کشاورزی در سبزوار با اشاره به اینکه استان خراسان در حوزه اجرای طرح های گلخانه ای در رتبه نهم کشور قرار دارد اظهارداشت: برای رسیدن به رتبه ای در شأن استان خراسان نیازمند اجرای سالانه ۱۰۰ هکتار گلخانه هستیم.

 

وی با اشاره به مزایای ایجاد گلخانه در تولید محصولات نظیر افزایش بهره وری آب در امان ماندن محصولات از گرماو سرما و همچنین کاهش هزینه های تولید تصریح کرد: با توجه به وضعیت بحرانی آب در استان خراسان می طلبد که توسعه طرح های گلخانه ای باسرعت بیشتر و با همراه با پیشرفت تکنولوژی انجام شود.

 

مزروعی در ادامه با بیان اینکه در سال های اخیر بطور میانگبن سالانه ۴۰ تا ۵۰ هکتار به این سطح افزوده شده است ادامه داد: در حال حاضر ۲۴۰ هکتار سطح زیر کشت گلخانه ای در استان وجود دارد که برای رسیدن به حد مطلوب باید به رشد سالانه ۱۰۰ هکتار برسیم.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در ادامه به مطالبات گندم و جو کاران اشاره کرد و افزود: تا کنون ۶۹درصد از این میزان پرداخت شده و پرداخت ۳۹ درصد دیگر منوط به آزاد سازی پول از بانک مرکزی و خزانه است.

 

همچنین وی با اشاره به بازدید از مجتمع کشتارگاه مرغ بیهق و مسائل پیش آمده ادامه داد : این مشکلات در حوزه مدیریتی به بخش اقتصادی مجتمع رسیده بود که با ورود مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس و تماس با رئیس بانک کشاورزی مشکلات در حال رفع شدن است.

انتهای پیام/