رییس پلیس راهنمایی و رانندگی سبزوار از نقش 70 درصدی راکبین موتورسیکلت ها در تصادفات شهری خبر داد.

 

به گزارش بصیر سبزوار،سعید متین ظهر امروز در حاشیه مانور موتورسواران قانونمند به مناسبت هفته نیروی انتظامی در سبزوار با بیان اینکه در بیشتر تصادفات شهری موتورسیکلت ها نقش دارند اظهارداشت: بر اساس آمار ها و تصادفات ثبت شده راکبین موتور سیکلت ها در ۷۰ درصد تصادفات شهری یک طرف از تصادف هستند.

 

وی با اشاره به اینکه خسارت جبران ناپذیری ناشی از تصادف موتور سیکلت برای راکبین و سرنشینان وجود دارد تصریح کرد: اولین عامل برای جلوگیری از تصادفات موجب به مرگ برا موتورسواران عدم استفاده از کلاه ایمنی است .

 

متین در ادامه با اشاره به اینکه در بسیاری از تصادفات موتورسیکلت ها که راکب از کلاه ایمنی استفاده کرده است درصد فوت به صورت قابل توجه کاهش پیدا کرده است تصریح کرد: متاسفانه تنها ۲۰ درصد از موتورسیکلت سواران از در سبزوار از کلا ایمنی استفاده می کنند.

 

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی سبزوار به نقش موثر و سازننده فرهنگ برای استفاده از کلاه ایمنی در بین راکبین این وسیله نقلیه اشاره کرد و تاکید کرد: نهادینه شدن استفاده از این وسیله می تواند کاهش قابل توجهی در امار فوتی ها تصادفات شهری را ثبت کند.

 

 

وی همچنین به اجرای طرح مبارزه با موتورسواران متخلف که به صورت روزانه در سطح شهر انجام می شود اشاره و افزود: اجرای این طرح به تنهایی نمی تواند مارا به اهداف مورد نظرمان در خصوص راکبین موتورسیکلت ها برساند و در کنار این طرح باید توجه ویژه به نقش فرزندان و دانش آموزان داشته باشیم.

 

متین بیشترین تخلف صورت گرفته در بین راکبین موتور سیکلت را تخطی از سرعت مجاز و عدم استفاده از کلاه ایمنی عنوان کرد و افزود: متاسفانه هر دو این تخلفات در هنگان تصادفات خسارات جبران ناپذیری را برای راکبین در پی دارد.

 

انتهای پیام/