فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از رفع تصرف435 هکتار از اراضی ملی و دولتی خراسان رضوی خبرداد.

 

به گزارش بصیر سبزوار ظهر امروز کیومرث میرابی مقدم فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی دردیدار با رئیس اداره راه و شهرسازی سبزوار با اشاره به تلاش های این یگان برای حفاظت از اراضی ملی اظهارداشت: در سال جاری تا کنون ۴۳۵ هکتار از اراضی ملی توسط یگان حفاظت این سازمان در استان رفع تصرف شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی مقدار زمین های رفع تصرف شده بالغ بر یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان است تصریح کرد: یگان حفاظت از دو طریق تصرفات فوری و یا استفاده از احکام قضایی اقدام به رفع تصرف برای اراضی می نمایند.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی بدون اطلاع و برخی نیز با اطلاع و با هدف تصرف اراضی و تجاوز به حدود ملی اقدام به ساخت و ساز در این مناطق می کنند عنوان کرد: یگان حفاظت این اختیار را دارد که پس از منمانعت از ساخت وساز افرادی را که اقدام به این ساخت و ساز های غیر مجاز می کنند را دستگیر و و تحویل مراجع ذی صلاح بدهند.

 

وی با اشاره به فعالیت یگان حفاظت شهرستان سبزوار در حوزه محافظت از اراضی ملی این شهرستان تاکید کرد: ۲۲ هکتار از زمین های ملی طریق احکام قضایی صادر شده  و همچنین  ۱،۵ هکتار نیز بدون حکم قضایی و با ورود دادستان رفع تصرف شده است.

 

میرابی مقدم ارزش کل زمین های ملی رفع تصرف شده در سبزوار را ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

انتهای پیام/