فرمانده انتظامی سبزوار گفت: بیش از 30 هزار دانش آموز در طرح همیار پلیس با نیروی انتظامی همکاری می کنند.

 

به گزارش بصیرسبزوار،سید محمد هاشمی در مراسم زنگ مهر در مدرسه فرهنگیان سبزوار با بیان اینکه ارائه آموزش های ترافیکی و انتظامی از دوران کودکی می تواند در تربیت افراد قانون مدار  و داشتن جامعه ای قانونمند بسیار موثر باشد اظهارداشت: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار دانش آموز سبزواری به عنوان همیار پلیس در سبزوار با نیروی انتظامی تعامل می کنند.

 

وی با بیان اینکه همکاری این کودکان نقش بسیار مفیدی ومثبتی در کاهش حوادث جاده ای خواهد داشت تاکید کرد: همزمان با کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی در شهر و جاده ها این طرح نقش موثری در تربیت کودکان به عنوان رانندگان قانونمند آینده خواهد داشت.

وی با اشاره به کاهش جرائم خشن در سبزوار طی سال گذشته را دستاوردی مهم برای پلیس دانست و تاکید کرد: این کاهش در آمار جرائم باعث ایجاد حس اعتماد مردم به نیروی انتظامی خواهد شد که سرمایه ای بزرگ برای پلیس محسوب خواهد شد.

 

وی در ادامه از همکاری ۴۲ پلیس افتخاری با نیروی انتظامی سبزوار خبر داد و افزود: این افراد که شامل ۲۰ نفر آقا و ۲۲ نفر بانو هستند در بخش های مختلف اطلاعات آگاهی،مبارزه با مواد مخدر و بخش مشاوره کلاتری ها خدمت می کنند.

 

هاشمی با بیان اینکه افراد علاقمند بههمکاری با پلیس می توانند با تحویل مدارک خود به پلیس و پس از انجام استعلامات مختلف همکاری خود را اغاز کنند تصریح کرد: جذب مشارکت وهمکاری مردم با پلیس می تواند به کاهش جرائم و افزایش سرعت در کشف جرائم کمک کند.

 

انتهای پیام/