فرماندار سبزوار گفت: دفن غیر بهداشتی ضایعات و پسماندلاشه های در اطراف کشتارگاه مشکلات زیست محیطی را برای شهرایجاد کرده است.

به گزارش بصیر سبزوار احمد برادران در بازدید از دامپزشکی سبزوار با بیان اینکه متاسفانه نبود سیستم دفع فاضلاب مخصوص کشتارگاه و دفع مواد زائد حاضل از کشتار دام مشکلات زیست محیطی رابرای شهر ایجاد کرده است اظهارداشت: رفع این مشکلات زیستی باید در صدر اولویت های بهداشتی شهرستان قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه نبود سیستم فاضلاب مناسب سبب شده است تا عومال عفونی خوناب ها و دیگر موارد غیر بهداشتی در مسیر رسیدن به حوضچه های تعبیه شده برای این منظور به محیط اطراف سرایت کندتاکید کرد: این عوامل باعث شده تا هجوم حیوانات وحشی به اطراف کشتارگاه به عنوان یکی از مرکز مهم تولید غذای شهرستان را فراهم کند.

برداران با اشاره به لزوم ایجاد کشتارگاه صنعتی در سبزوارو مشکلات ایجاد شده در سنوات قبل تصریح کرد: در حال حاضر زمین برای ساخت کشتارگاه فراهم است و درصورت متقاضی سرمایه گذاری مراحل اعطای تسهیلات امکانات به سرعت انجام خواهد شد.

 

فرماندار سبزوار در ادامه با اشاره به اینکه غذای سالم یکی از مهم ترین مسائل برای داشتن جامعه سالم است ادامه داد: آموزش برای تولید غذای سالم از مزرعه تا سفره را باید به عنوان یک موضوع مهم و اساسی در دستور کار قرار داد.

در این بازدید ولی اله جغتایی رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار از اجرای برنامه واکسیناسیون دام ها به صورت مرتب در شهرستان خبر داد و افزود:مرحله ابتدایی واکسیناسیون  برای جلوگیری از تب برفکی و بیماری طاعون نشخوارکننده درسطح دامهای سبک و سنگین اجرا شده است.

 

انتهای پیام/