وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح هزار روستا هزار تعاون در راستای اشتغالزایی در حال انجام است.

به گزارش بصیر سبزوار،علی ربیعی عصر امروز در سفر به سبزوار با بیان اینکه برای افزایش اشتغال طرح هزار روستا هزار تعاون ایجاد شده است اظهارداشت: مذاکرات و تفاهم نامه های این طرح انجام شده است و در چند روستا نیز این طرح اجرایی شده است.

 

وی با بیان اینکه در سال های اخیر اقتصاد کشور کوچک شده و توجه ویژه ای به بخش خصوصی نشده است تاکید کرد: افزایش سهم تعاونی ها و زنجیره ای کردن آنها به صورت عمودی و افقی و جذب سرمایه های مردمی با هدف تامین نیاز تعاونی ها در دستور کار است.

 

ربیعی در ادامه با بیان اینکه در سفر به سبزوار بررسی های پیرامون مزیت های اشتغال دراین شهر انجام شده تاکید کرد: ظرفیت های در بخش صنعت و کشاورزی و گردشگری وجود دارد که متاسفانه هنوز استفاده لازم از ان انجام نشده است.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عبور سالانه ۲۰ میلیون خودرو از جاده های مواصلاتی سبزوار تصریح کرد: در صورت ایجاد زیر ساخت برای توقف و اسکان ۱۰ درصد از این مسافران می توان فرصت اشتغال مناسبی برای شهر ایجاد کرد.

 

وی در ادامه با اشاره حوزه باغداری کشاورزی تاکید کرد: در این حوزه نیز می توان با ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی اشتغال مناسبی را ایجاد کرد.

 

ربیعی در ادامه با بیان اینکه کاهش یک درصدی نرخ بیکاری در سبزوار می تواند مهم ترین دستاورد سفر باشد تاکید کرد: این کاهش می تواند در نیمه دوم سال ۹۶ و ۹۷ انجام شود.

انتهای پیام/