فرماندار سبزوار از عضویت 200 بانو روستایی در 20 صندوق خرد اشتغالزایی روستایی خبرداد.

 

به گزارش بصیر سبزوار،احمد برادران ظهر امروز در جلسه کمیته بانوان شهرستان با بیان اینکه تا کنون ۲۰ صندوق اشتغالزایی خرد در روستاهای شهرستان ایجاد شده است اظهارداشت: تا کنون این صندوق ها توانسته اند ۲۰۰ نفر از بانوان را به صورت عضو جذب کند که گام مهمی در ایجاد مشاغل خانگی است.

 

وی بابیان اینکه راه اندازی این صندوق ها نقش مهمی در راستای تحکیم بنیان خانواده دارد تصریح کرد: فعالیت اعضا در این صندوق ها همراه درآمد زایی برای این افراد است که می تواند به استحکام و تداوم زندگی کمک شایانی باشد.

 

وی به ۳۰ عنوان هدف گذاری در برنامه توسعه ششم در حوزه های فرهنگی اجتماعی و حمایت از خانواده اشاره کردو ادامه داد: همزمان با اجرای این برنامه و دست یابی به اهداف بایستی شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و مرگ و میر کودکان و مادران به دلایل این آسیب ها باشیم.

 

وی با بیان اینکه سند توسعه شهرستان نیز با همکاری دستگاههای اجرایی و اساتید دانشگاهی تهیه و تدوین شده است تاکید کرد: در این سند نیز توجه ویژه به موضوع های فرهنگی اجتماعی شده و نقاط ضعف و قوت این حوزه ها مشخص شده است.

 

وی همچنین به اختصاص یک میلیارد و ۷۵۵ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به سبزوار اشاره کرد و افزود: در سال جاری توجه ویژه به مشاغل خانگی ایجاد شده توسط بانوان شده و به زودی سهم بانوان از این مبلغ مشخص خواهد شد.

 

وی کاهش سن سالمندی در بانوان را نیز به عنوان آسیبی در این قشر دانست و تاکید کرد: با ایجاد فضای شاد و با نشاط می توان از این کاهش این رقم جلوگیری کرد.

 

انتهای پیام/